Return to site

Nasz Pakt popierają ugrupowania pozaparlamentarne

W rozmowach z Inicjatorami Paktu biorą udział wszystkie ugrupowania i siły polityczne, do których skierowaliśmy nasz apel.

Podczas spotkania 13 kwietnia 2016 r. ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Polska, w którym uczestniczyli: Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka, Paulina Piechna-Więckiewicz oraz Grzegorz Pietruczuk rozmawialiśmy o założeniach Paktu oraz jego korzeniach sięgających projektu ustawy medialnej przygotowanego przez Obywatelski Komitet Mediów Publicznych w 2010 roku.

Barbara Nowacka powiedziała między innymi: „Popieramy inicjatywy obywatelskie oraz media z misją, które będą ciekawe, mądre i odpowiedzialne” i zadeklarowała pełne poparcie dla Paktu. Zostało ono oficjalnie potwierdzone przez Zarząd stowarzyszenia.

Swoje poparcie wyraziła również Partia Zieloni, której Krajowa Rada przyjęła rekomendacje w sprawie poparcia Paktu. Przewodniczący Zielonych Marek Kossakowski powiedział: „Media publiczne powinny służyć społeczeństwu, a nie rozgrywkom rządu z opozycją ani interesom grup kapitałowych. Takich prawdziwie publicznych mediów nigdy w Polsce nie było i trzeba je stworzyć. Mam nadzieję, że nasz Pakt na rzecz Mediów Publicznych się do tego przyczyni”.